Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilkuset nowych policjantów rozpoczyna służbę

Kolejna grupa młodych policjantów zasiliła szeregi polskiej Policji. Kurs podstawowy w słupskiej Szkole Policji ukończyło we wtorek (26.01) ponad 200 słuchaczy. W godzinach porannych młodzi policjanci przystąpili do egzaminu końcowego, a po południu otrzymali świadectwa ukończenia pierwszego w swojej policyjnej karierze szkolenia.

Młodzi policjanci po raz pierwszy w życiu założyli policyjny mundur pod koniec lipca  ubiegłego roku i po kilku dniach trafili na szkolenie zawodowe podstawowe, które ukończyć musi każdy policjant rozpoczynający służbę. W trakcie pobytu w słupskiej Szkole policji byli skoszarowani na terenie pięciu Kompanii: VI, VII, i IX.
Przez 29 tygodni zdobywali policyjną wiedzę niezbędną do pełnienia służby w swoich macierzystych jednostkach na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji. Rozwiązywany dziś rano końcowy test wiedzy składał się z 80 pytań.

Uroczyste zakończenie szkolenia i wręczenie świadectw odbyło się w auli słupskiej Szkoły Policji. Świadectwa wręczył absolwentom komendant Szkoły insp. Jacek Gil. Już tradycyjnie w uroczystości uczestniczyli będą bliscy i rodziny młodych policjantów.
Większość absolwentów już w czwartek pełnić będzie swoje pierwsze służby w terenie. Przed nimi jeszcze obowiązkowe praktyki w Oddziałach Prewencji Policji, które przewidują 39 służb w ciągu 49 dni.

Przywilej noszenia policyjnej gwiazdy; to nie tylko zaszczyt służby Ojczyźnie, ale również ciężka służba, pełniona niejednokrotnie z narażeniem życia.
Od 1990 roku, w służbie straciło życie ponad 170 policjantów, to najwyższa liczba w polskich formacjach mundurowych, nawet w Wojsku Polskim liczba żołnierzy, którzy w tym samym czasie stracili życie podczas misji bojowych jest o wiele mniejsza.

Powrót na górę strony