Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch mężczyzn z koła wędkarskiego usłyszało 118 zarzutów poświadczenia nieprawdy

Data publikacji 27.01.2016

Małopolscy policjanci zakończyli postępowanie w sprawie poświadczenia nieprawdy przez członków komisji egzaminacyjnej koła wędkarskiego w Alwerni. Dwóch mężczyzn usłyszało 118 zarzutów poświadczenia nieprawdy. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy powiatowej Policji w Chrzanowie uzyskali informację o nieprawidłowościach w trakcie egzaminów na kartę wędkarską, do jakich doszło w kole na terenie Alwerni. Wstępne czynności prowadzone przez policjantów potwierdziły informacje. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze w kierunku poświadczenia nieprawdy przez członków komisji. Policjanci zabezpieczyli dokumentacje egzaminacyjną koła wędkarskiego, oraz przesłuchali w charakterze świadków 100 osób. 

Zebrany materiał dowodowy wykazał, że w latach 2010-2014 w kole wędkarskim faktycznie doszło do nieprawidłowości. Komisja egzaminacyjna potwierdzała  fakt odbycia egzaminu na kartę wędkarską niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Członkowie komisji egzaminacyjnej - mieszkaniec Regulic w wieku 69 lat i mieszkaniec Alwerni w wieku 49 lat - usłyszeli 118 zarzutów poświadczenia nieprawdy. Przesłuchani w charakterze podejrzanych przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali dobrowolnie karze. Grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony