Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w narkobiznes

Działania policjantów z wydziału antynarkotykowego doprowadziły do namierzenia i zatrzymania kolejnego dilera. Do policyjnego depozytu trafiło ponad 2 kilogramy marihuany, prawie pół kilograma metamfetaminy i inne substancje psychoaktywne o łącznej czarnorynkowej wartości prawie 100 tysięcy złotych. Zatrzymanemu 23-letniemu mieszkańcowi Katowic grozi teraz 12 lat więzienia.

Policjanci z wydziału antynarkotykowego katowickiej komendy pracowali nad tą sprawą od kilku tygodni. Wcześniej docierały do nich informacje o tym, że w Katowicach może „działać” magazyn, w którym przestępcy gromadzą narkotyki. Przez ten czas śledczy ustalali, kto może korzystać z „przechowalni”, a być może i handlować narkotykami.

Dalsze ustalenia śledczych doprowadziły ich na trop jednego z mieszkań przy ul. Gliwickiej. Tam stróże prawa znaleźli „narkotykowy magazyn”. Kryminalni podczas akcji zatrzymali dilera i jego dwóch klientów. 23-latek przechowywał w mieszkaniu towar o czarnorynkowej wartości prawie 100 tysięcy złotych. Zabezpieczono ponad 2 kilogramy marihuany, prawie pół kilograma metaamfetaminy, amfetaminę i tabletki ekstazy. Policjanci znaleźli również nowe urządzenia pozwalające na uruchomienie kolejnej plantacji marihuany.

(KWP w Katowicach / ms)

  • Zatrzymany podejrzany
  • Zabezpieczone przedmioty
  • Zabezpieczone przedmioty
  • Zabezpieczone przedmioty

Film Uderzenie w narkobiznes

Pobierz plik Uderzenie w narkobiznes (format mp4 - rozmiar 9.87 MB)

Powrót na górę strony