Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za wyłudzenie prawie 130 tys. złotych

Data publikacji 27.01.2016

Do sądu trafiły już akty oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom podejrzanym o wyłudzanie od przedsiębiorstw towarów na fikcyjną firmę. Policjanci ze Szprotawy przedstawili podejrzanym łącznie 23 zarzuty. Straty związane z tymi przestępstwami to ponad 124 tys. złotych.

W styczniu tego roku do sądu trafiły akty oskarżenia, dotyczące zakończonej przez Komisariat Policji w Szprotawie i Prokuraturę Rejonową w Żaganiu sprawy, związanej z popełnianiem przestępstw gospodarczych. Postępowanie dotyczyło trzech podejrzanych w wieku 44, 47 i 49 lat. Jeden z podejrzanych jest mieszkańcem powiatu żagańskiego, pozostali dwaj to mieszkańcy woj. dolnośląskiego i powiatu zielonogórskiego.

W czasie prowadzonego postępowania przygotowawczego policjanci z Komisariatu Policji w Szprotawie ustalili mechanizm popełniania przestępstw związanych z wyłudzeniami towarów na szkodę przedsiębiorstw z całego kraju, m.in. z Warszawy, Katowic, Poznania i Lublina.

Okazało się, że mężczyźni zarejestrowali w 2014 r. fikcyjną firmę, która miała mieć siedzibę na terenie powiatu żagańskiego. Następnie pobierali na tę firmę towary: m.in. spawarki, opony samochodowe, artykuły chemii gospodarczej i artykuły sanitarne, po czym nie regulowali otrzymywanych faktur. Tylko w kwietniu 2014 r. zamówili i odebrali artykuły chemii gospodarczej i artykuły sanitarne warte ponad 55 tys. złotych. Łączne straty związane z wyłudzeniami towarów na fikcyjną firmę to ponad 124 tys. złotych.

Zebrane przez policjantów materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie trzem podejrzanym łącznie 23 zarzutów popełnienia przestępstw gospodarczych. 44-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego usłyszał zarzuty popełnienia tych przestępstw w warunkach tzw. recydywy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ak)

Powrót na górę strony