Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy komendant warmińsko-mazurskiej Policji

Data publikacji 27.01.2016

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji powołał insp. Tomasza Klimka dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Podczas uroczystości ze sztandarem i kadrą kierowniczą garnizonu pożegnał się odchodzący ze stanowiska insp. Marek Walczak.

Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, w obecności insp. Zbigniewa Maja Komendanta Głównego Policji, kadry kierowniczej warmińsko-mazurskiego garnizonu Policji i zaproszonych gości, odbyła się uroczystość zdania przez insp. Marka Walczaka i objęcia przez insp. Tomasza Klimka stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

W spotkaniu uczestniczyli Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, szefowie współpracujących z policją służb i instytucji oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Po przywitaniu zgromadzonych gości, Komendant Główny Policji insp. Zbigniew Maj przyjął od ustępującego komendanta insp. Marka Walczaka meldunek o zakończeniu służby na stanowisku. Następnie Komendant Główny Policji wręczył insp. Tomaszowi Klimkowi decyzję o powołaniu na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Komendant Główny Policji podkreślając wyjątkowość dzisiejszego dnia dla garnizonu warmińsko-mazurskiego podziękował ze dotychczasową służbę insp. Markowi Walczakowi. Docenił jego doświadczenie zawodowe, spokój i efekty pracy w trudnym dla olsztyńskiej jednostki czasie. Insp. Zbigniew Maj dobrze ocenił pracę policjantów z Warmii i Mazur. Od następcy – insp. Tomasza Klimka, pochodzącego z regionu, znającego jego atuty i problemy, oczekuje jeszcze lepszej pracy na rzecz poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Komendant Główny Policji podkreślił, że nowy Komendant Wojewódzki Policji jest człowiekiem otwartym, dobrym organizatorem i na pewno to wykorzysta w dbałości o region, ale i samych policjantów i pracowników Policji.

Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski podziękował insp. Markowi Walczakowi za pracę w zakresie poprawy wizerunku warmińsko-mazurskiej Policji. Nowy komendant, jeden spośród szefów jednostek powiatowych z regionu, musi sprostać nowym wyzwaniom – trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i wizerunek formacji, bo dobra policja, to dobre państwo.

Insp. Marek Walczak podkreślił, jak ważne w jego zawodowej karierze było 9 miesięcy spędzone na Warmii i Mazurach. Ustępujący komendant przypomniał początek swojej pracy w regionie. Podziękował kadrze kierowniczej, policjantom, pracownikom cywilnym i szefom z instytucji i służb za współpracę, bez której uspokojenie atmosfery, rozwiązanie trudnych spraw nie byłoby możliwe. Insp. Walczak specjalne podziękowania skierował do szefa W-M NSZZ Policjantów, za wspólne rozwiązywanie problemów.  Swojemu następcy insp. Walczak życzył sukcesów i „aby oprócz kunsztu zawodowego insp. Klimek pamiętał, że siłą tego regionu są ludzie”.

Insp. Tomasz Klimek w swoim pierwszym przemówieniu jako Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie odniósł się do obecności Warmii i Mazur w jego życiu prywatnym i zawodowym. Nowo powołany szef warmińsko-mazurskich policjantów podkreślił, że tu urodził się, mieszka, rozpoczął pracę, dlatego zna region i jego policję bardzo dobrze. Podziękował Komendantowi Głównemu Policji za zaufanie. To dla insp. Klimka zaszczyt, ale i odpowiedzialność. Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie złożył deklarację o rzetelnej współpracy zarówno Komendantowi Głównemu Policji, jak i Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu. Słowa podziękowania insp. Klimek przekazał swojemu poprzednikowi.

Nowy komendant warmińsko-mazurskiego garnizonu Policji insp. Tomasz Klimek służbę w resorcie rozpoczął w 1991 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Mrągowie. Początkowo związany ze służbą prewencyjną, od 1995 roku pracował w służbie kryminalnej. Insp. Klimek od 2003 r. zajmuje w policji stanowiska kierownicze. I tak, od 2006 r. pełnił służbę na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Biskupcu, od 2007 r. Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie i od listopada 2010 r. do tej pory – Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie.

Nowo powołany Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie ma 46 lat. Jest żonaty. Ma dwoje dzieci. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył także studia o kierunku administracja na Uniwersytecie w Białymstoku. W wolnych chwilach zgłębia tajniki archeologii śródziemnomorskiej.

KWP w Olsztynie / ig

 • Nowy komendant warmińsko-mazurskiej Policji #1
 • Nowy komendant warmińsko-mazurskiej Policji #2
 • Nowy komendant warmińsko-mazurskiej Policji #3
 • Nowy komendant warmińsko-mazurskiej Policji #4
 • Nowy komendant warmińsko-mazurskiej Policji #5
 • Nowy komendant warmińsko-mazurskiej Policji #6
 • Nowy komendant warmińsko-mazurskiej Policji #7
 • Nowy komendant warmińsko-mazurskiej Policji #8
 • Nowy komendant warmińsko-mazurskiej Policji #9
 • Nowy komendant warmińsko-mazurskiej Policji #10
 • Nowy komendant warmińsko-mazurskiej Policji #11
 • Nowy komendant warmińsko-mazurskiej Policji #12
Powrót na górę strony
Polska Policja