Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie z drogówką i „Pitbullem”

Data publikacji 27.01.2016

Jak bezpiecznie dojechać na zimowy wypoczynek, jak przygotować auto do podróży - takich porad udzielali dzisiaj kierowcom mazowieccy policjanci w związku z rozpoczynającymi się za trzy dni zimowymi feriami na Mazowszu. Mundurowych wspomagał Piotr Stramowski, czyli odtwórca roli policjanta Majami w najnowszym kinowym hicie „Pitbull. Nowe porządki”.

Jak co roku, nad bezpieczeństwem najmłodszych wypoczywających w naszym województwie czuwać będą policjanci. Okres zimowych ferii, to czas wzmożonego ruchu autobusów i samochodów, które będą przewozić dzieci na zimowiska. Policjanci będą kontrolować te pojazdy. Weryfikowane będzie wyposażenie i stan techniczny pojazdów, a także wymagane dokumenty, przestrzeganie czasu pracy kierowców i ich trzeźwość. Policjanci będą też zwracać uwagę na dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i właściwy załadunek sprzętu narciarskiego i bagaży.

Dzisiaj o zbliżających się feriach, na radomskich ulicach, przypominał bardzo nietypowy patrol. Składał się on z policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu, mundurowych z radomskiej „drogówki” oraz Piotra Stramowskiego, czyli odtwórcy głównej policyjnej roli w najnowszym kinowym hicie „Pitbull. Nowe porządki”. Kierowcy zatrzymywani przez policjantów nie kryli ulgi, gdy dowiadywali się, iż tym razem rutynowa kontrola kończyła się poradą od aktora młodego pokolenia. W czasie policyjno-aktorskiego patrolu zatrzymano kilkunastu kierowców, którzy z miejsca kontroli odjechali z odblaskami i gadżetami związanymi z filmem oraz zaproszeniami do kina Helios.

Działania mazowieckich policjantów wpisały się także w program profilaktyczny „B&N” czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony, którego inicjatorem jest KWP zs. w Radomiu.

KWP w Radomiu / ig

  • Bezpieczne ferie z drogówką i „Pitbullem” #2
  • Bezpieczne ferie z drogówką i „Pitbullem” #4
  • Bezpieczne ferie z drogówką i „Pitbullem” #1
  • Bezpieczne ferie z drogówką i „Pitbullem” #3
  • Bezpieczne ferie z drogówką i „Pitbullem” #5
  • Bezpieczne ferie z drogówką i „Pitbullem” #6
  • Bezpieczne ferie z drogówką i „Pitbullem” #7
  • Bezpieczne ferie z drogówką i „Pitbullem” #8
Powrót na górę strony