Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli w punkcie z automatami do gier 140 opakowań dopalaczy

Data publikacji 28.01.2016

Krakowscy policjanci zarekwirowali ok. 140 opakowań z niedozwolonymi substancjami. Zabronione prawem produkty oferowane były do sprzedaży jako talizmany lub amulety w jednym z punktów z automatami do gier w Krakowie i mogły nabyć je jedynie zaufane osoby. Zabezpieczone środki trafiły do badań.

W ostatnim czasie w Krakowie doszło do zatrucia dopalaczami dwóch młodych mężczyzn. Informacje uzyskane przez policjantów prowadzących te sprawy wskazywały, że obaj poszkodowani mogli zakupić  nielegalne substancje  w pewnym salonie gier w centrum miasta.  

Policjanci z I komisariatu Policji w Krakowie, weryfikując uzyskane przez siebie informacje, weszli do punktu z automatami do gier mieszczącego się przy jednej z głównych ulic miasta. Podczas przeszukania pomieszczeń punktu z automatami do gier okazało się, że na półce pod biurkiem sprzedawcy znajdowały się opakowania z zabronionymi prawem produktami. Były one oferowane do sprzedaży jako talizmany lub amulety, jedynie zaufanym.

Policjanci zabezpieczyli około 140 opakowań z dopalaczami, które trafiły do badań do policyjnego laboratorium kryminalistycznego. Analizy chemiczne wykażą, czy substancje te zawierają również środki psychotropowe wskazane w przepisach ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.

Trwają czynności procesowe z 30-letnią kobietą, która została zatrudniona w tym punkcie cztery dni wcześniej.

Przypomnijmy że nowelizacja ustawy zabrania wytwarzania i wprowadzania do obrotu środków zastępczych tzw. dopalaczy ( art.44 a i 44 b ustawy o przeciwdziałaniu u narkomanii ). Za złamanie zakazu grozi kara finansowa od 20 tys. złotych aż do miliona ( art.52 a ww ustawy ).

(KWP w Krakowie / mw)

 

Film Zabezpieczyli w punkcie z automatami do gier 140 opakowań dopalaczy

Pobierz plik Zabezpieczyli w punkcie z automatami do gier 140 opakowań dopalaczy (format mp4 - rozmiar 24.72 MB)

Powrót na górę strony