Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomóżmy Antosiowi

Zwracamy się z apelem o pomoc dla synka policjanta i pracownika cywilnego KSP. Chłopczyk wymaga intensywnej rehabilitacji (zajęcia logopedyczne, zajęcia w wodzie, integrację sensoryczną, hippoterapię i rehabilitację manualną). Wystarczy przekazać 1 procent podatku z rozliczeń rocznych, by umożliwić Antosiowi rozpoczęcie normalnego życia.

Antoś Marczewski, syn Zofii i Rafała, urodził się z wrodzonym zapaleniem płuc, wrodzonym wirusem RS i zachłystowym zapaleniem płuc, co spowodowało u niego niedotlenienie mózgu. Badania neurologiczne wykazały całkowity brak odruchu ssania i połykania oraz dysmorfię twarzy (cofnięta żuchwa, wiotki przełyk). Z tego powodu Antoś był do 2011 roku karmiony gastrostomią i nadal poddawany jest rehabilitacji, dzięki której przyjmuje posiłki i napoje doustnie. Po wielu pobytach w szpitalach i w Hospicjum Domowym dla Dzieci w Niepołomicach chłopczyk potrafi już bardzo wiele. Powoli zaczyna mówić i nadrabiać opóźnienie, ale wymaga to bardzo dużych nakładów finansowych.

Antoś ma szansę na normalne życie, ale przed nim sporo pracy i wyzwań. Niedługo pójdzie do szkoły. Z Waszą pomocą jesteśmy w stanie zrobić wiele, żeby osiągnąć cel.
1 proc. podatku od rozliczeń rocznych można przekazać na Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą’, KRS: 0000037904. W miejscu cel wpisać: 1 proc. – 9817 Marczewski Antoni Jan.

(KSP / ms)

  • Antoś Marczewski
  • Antoś Marczewski
Powrót na górę strony