Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

11 podejrzanych i ponad 80 kg narkotyków

Data publikacji 28.01.2016

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali 11 osób, którym zarzuca się „puszczenie w obieg” blisko 80 kg środków odurzających o czarnorynkowej wartości ponad 2 mln zł. Czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

Sprawa miała swój początek w październiku 2014 roku. Wówczas policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi zatrzymali 49-letniego przemytnika i zabezpieczyli blisko 2400 gramów marihuany ukrytej w specjalnej skrytce samochodowej. Kurier przewoził narkotyki z Holandii. Wpadł w okolicach Strykowa. 49-letni kierowca był bardzo zaskoczony kontrolą. Wezwany do dobrowolnego wydania narkotyków stwierdził, że nie ma żadnych środków odurzających. Wówczas do akcji wkroczył policyjny pies wyszkolony do wyszukiwania narkotyków. Wszystko wskazywało na to, że mogą one być ukryte w głębi deski rozdzielczej. Czuć było specyficzną woń suszu konopi. Pojazd został przetransportowany do warsztatów mechanicznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, gdzie po zdemontowaniu części funkcjonariusze znaleźli hermetycznie zamknięte 12 dilerek narkotyku o łącznej wadze 2 kg 368 gramów. Jego czarnorynkowa wartość została oszacowana na ponad 70 tys. złotych.

Dodatkowo w kabinie bagażowej policjanci ujawnili skrytkę wykonaną w słupku bocznym zamykaną na specjalnie wyciętą blachę dokręcaną na śruby.

49-latek usłyszał zarzuty przemytu znacznych ilości środków odurzających co zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

  • 11 podejrzanych i ponad 80 kg narkotyków
  • 11 podejrzanych i ponad 80 kg narkotyków
  • 11 podejrzanych i ponad 80 kg narkotyków
  • 11 podejrzanych i ponad 80 kg narkotyków
  • 11 podejrzanych i ponad 80 kg narkotyków

Film 11 podejrzanych i ponad 80 kg narkotyków

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 11 podejrzanych i ponad 80 kg narkotyków (format flv - rozmiar 5.38 MB)

Powrót na górę strony