Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli dopalacze

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku zabezpieczyli 169 produktów, w związku z podejrzeniem, że są to dopalacze. Znaleziono je na terenie jednego z punktów handlowych w Turku. Środki te posiadał 19-letni mieszkaniec Kalisza.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ustalili, że w jednym z punktów handlowych na terenie  Turku może dochodzić do sprzedaży środków zastępczych, zwanych potocznie dopalaczami. 26 stycznia br. na podstawie tych informacji przeprowadzono kontrolę wytypowanego sklepu. Działania prowadzone były z udziałem pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Wykonując czynności policjanci ujawnili  169 opakowań produktów, co do których zachodzi podejrzenie, że zawierają substancje zakazane w ustawie o przeciwdziałaniu narkomani. Produkty te były w posiadaniu 19-letniego mężczyzny z Kalisza. Zabezpieczone substancje zostaną przebadane na zawartość środków narkotycznych. Obiekt, w którym je zabezpieczono, został zamknięty.

Policjanci wraz z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej będą sukcesywne prowadzić kontrole punktów handlowych, co do których zaistnieje podejrzenie, że prowadzą  sprzedaż zakazanych prawem środków zastępczych.

Należy pamiętać, że środki takie są bardzo niebezpieczne dla życia i zdrowia. Ich zażywanie może mieć tragiczne skutki.

(KWP w Poznaniu / ms)

  • zabezpieczone przedmioty
  • zabezpieczone przedmioty
Powrót na górę strony