Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował policjanta nożem

Data publikacji 28.01.2016

Nowosolscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował jednego z nich nożem. Chwilę wcześniej 25-latek dokonał kradzieży rozbójniczej w nowosolskiej cukierni, gdzie również groził niebezpiecznym narzędziem.

W środę, 27 stycznia, w Nowej Soli przy ul. Parafialnej, młody mężczyzna wszedł do piekarni i nie płacąc za ciastko sterroryzował sprzedawczynię nożem. Kiedy jeden z klientów próbował pomóc przestraszonej kobiecie, napastnik zagroził nożem również jemu, a następnie uciekł. Chwilę później o całej sytuacji dowiedzieli się nowosolscy policjanci, którzy przystąpili do pracy w tej sprawie. Na nogi postawiono wszystkie patrole dostępne w mieście.

Działania okazały się skuteczne. Chwilę później, jeden z patroli zauważył młodego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonych. Napastnik na widok mundurowych zaczął uciekać. Wtedy policjanci ruszyli w pościg, który okazał się skuteczny. Przy próbie obezwładniania, mężczyzna wyciągnął nóż i ugodził jednego z interweniujących stróżów prawa. Ten, pomimo głębokiej rany, obezwładnił napastnika. Ranny policjant trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Napastnikiem okazał się 25-latek, który już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzież później usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i czynnej napaści na policjanta z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował 25-latka na trzy miesiące.

Za kradzież rozbójniczą i czynną napaść na funkcjonariusza z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Film Zaatakował policjanta nożem

Pobierz plik Zaatakował policjanta nożem (format mp4 - rozmiar 7.14 MB)

Powrót na górę strony