Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem za podpalenie znajomego

Data publikacji 29.01.2016

Zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem usłyszał w prokuraturze 20-letni zamościanin. Mężczyzna podejrzany jest o podpalenie 28-letniego mieszkańca miasta. Dziś 20-latek doprowadzony zostanie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego najsurowszego ze środków zapobiegawczych - tymczasowego aresztowania. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo którego dopuścił się podejrzany grozić może kara dożywotniego więzienia.

20-letni zamościanin zatrzymany został w związku ze śmiercią 28-letniego mieszkańca miasta. Do zdarzenia doszło we wtorek, 26.01.br., około godz. 21.00 przy ul. Polnej w Zamościu. Informacje o pożarze przekazali mieszkańcy bloku. Zaniepokoił ich dym wydobywający się z piwnicy. Jak się okazało, w jednym z pomieszczeń płonął człowiek. Mieszkańcy bloku próbowali go ratować, informując jednocześnie o zdarzeniu strażaków. Niestety życia mężczyzny nie udało się ocalić. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia stwierdził jego zgon.

Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 20-letniego mieszkańca osiedla, w którego towarzystwie ostatni raz widziany był 28-latek. W chwili zatrzymania zamościanin był nietrzeźwy - mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Zatrzymany 20-latek usłyszał wczoraj, 28.01.br., w prokuraturze zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Dziś doprowadzony zostanie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego najsurowszego ze środków zapobiegawczych - tymczasowego aresztowania. Zgodnie z kodeksem karnym zatrzymanemu grozić może kara dożywotniego więzienia.

(KWP w Lublinie/ mw)

Powrót na górę strony