Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożegnanie Komendanta Szkoły Policji w Pile

W Auli Szkoły Policji w Pile po 37 latach służby uroczyście z mundurem pożegnał się, przechodząc w stan spoczynku, Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Jerzy Powiecki.

Uroczyste pożegnanie Komendanta odbyło się w czwartek, 28 stycznia, z udziałem kadry kierowniczej, funkcjonariuszy i pracowników Szkoły Policji w Pile oraz zaproszonych gości. Na początku prowadzący uroczystość odczytał rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji insp. Zbigniewa Maja o zwolnieniu ze służby z dniem 31 stycznia 2016 r. insp. Jerzego Powieckiego, po którym, w dalszej części uroczystości, nastąpiło pożegnanie Komendanta ze Sztandarem Szkoły.

W swoim wystąpieniu pełniący obowiązki Komendant Szkoły Policji w Pile - insp. Piotr Leciejewski w serdecznych słowach wypowiadał się o odchodzącym na emeryturę Komendancie. Pomimo, że wcześniej nie znał insp. Jerzego Powieckiego, ten ujął go swoją otwartością, chęcią niesienia pomocy i skromnością. Doceniając dokonania byłego Komendanta podkreślił, że obejmuje Szkołę w bardzo dobrej kondycji.

Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Roman Gryczka, jako najbliższy współpracownik Komendanta, w swoim przemówieniu podziękował insp. Jerzemu Powieckiemu za wszystkie lata służby spędzone w pilskiej Szkole Policji. Między innymi wspomniał o wielkiej zalecie, jaka jest umiejętności współpracy z ludźmi. Zauważył, że nawet najlepszy zespół niewiele może zdziałać, jeśli nie ma lidera mającego charyzmę, plan działania, ale również takiego, który w momentach kryzysowych staje na wysokości i podejmuje kluczowe i jednocześnie dobre dla dalszych losów decyzje.

Gratulacje i podziękowania za okres owocnej służby i współpracy oraz życzenia pomyślności i realizacji planów po przejściu na emeryturę złożyli Komendantowi: Zastępca Dyrektora Biura Służby Kryminalnej mł. insp. Krzysztof Kot, p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Piotr Mąka, Wiceprezydent Miasta Piły Krzysztof Szewc oraz Kapelan Szkoły Policji w Pile ks. dr Władysław Nowicki.

Inspektor Jerzy Powiecki podziękował wszystkim za lata dobrej współpracy, przychylność, a także pomoc w realizacji różnych przedsięwzięć. Szczególne podziękowania skierował do osób, z którymi miał kontakt na co dzień, czyli kadry kierowniczej, funkcjonariuszy oraz pracowników Szkoły Policji w Pile. Mówiąc, że ludzie nie dzielą się na tych ważnych i mniej ważnych, docenił pracę wszystkich, porównując Szkołę do sprawnie działającego mechanizmu w zegarku, w którym każdy element jest istotny dla prawidłowego działania całości.

Przez ponad 37 lat służby inspektor Jerzy Powiecki dał się poznać jako człowiek uczciwy, skromny i empatyczny. Zawsze znajdował czas na rozmowę ze swoimi podwładnymi oraz dążył do poprawy warunków ich pracy. W imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników jeszcze raz dziękujemy Panu Komendantowi za lata wspólnej służby i życzymy realizacji życiowych planów, dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz chwil wypełnionych spokojem, radością i uśmiechem. Niech emerytura będzie przede wszystkim czasem dla rodzinny oraz okazją do rozwijania pasji.

(SP w Pile / ms)

  • Pożegnanie Komendanta Szkoły Policji w Pile #1
  • Pożegnanie Komendanta Szkoły Policji w Pile #2
  • Pożegnanie Komendanta Szkoły Policji w Pile #3
  • Pożegnanie Komendanta Szkoły Policji w Pile #4
  • Pożegnanie Komendanta Szkoły Policji w Pile #5
  • Pożegnanie Komendanta Szkoły Policji w Pile #6
  • Pożegnanie Komendanta Szkoły Policji w Pile #7
  • Pożegnanie Komendanta Szkoły Policji w Pile #8
  • Pożegnanie Komendanta Szkoły Policji w Pile #9
Powrót na górę strony