Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt do produkcji narkotyków

Data publikacji 29.01.2016

Polkowiccy policjanci w pomieszczeniu garażowym znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt pojemników z różnego rodzaju cieczą oraz przedmioty i urządzenia mogące służyć do produkcji środków odurzających. W tej sprawie zatrzymano mężczyznę, który podejrzany jest o wytwarzanie nielegalnych substancji. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który był podejrzany m.in. o wytwarzanie substancji psychotropowych.

Policjanci w godzinach nocnych, wykonując czynności operacyjne na terenie miasta, znaleźli w jednym z garaży, w którym był w tym czasie jego właściciel, różnego rodzaju aparaturę i środki chemiczne mogące służyć do produkcji narkotyków. Część przewodów i urządzeń była również na stałe przymocowana do ścian i sufitu pomieszczenia.

Funkcjonariusze wykonując czynności w tej sprawie współpracowali z Ekspertami Pracowni Badań Chemicznych Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. W świetle obowiązujących przepisów osoba, która wytwarza substancje psychotropowe podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Powrót na górę strony