Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony samochód i zatrzymali podejrzanych

Data publikacji 29.01.2016

Dwa dni zajęło gorzowskim kryminalnym dotarcie do podejrzanych o kradzież osobowej Skody. Skuteczna praca śledczych pozwoliła na zatrzymanie trzech mężczyzn, którzy usłyszeli w tej sprawie zarzuty. W mieszkaniu jednego z nich zabezpieczono również prawie 50 gram amfetaminy. Cała trójka odpowie przed Sądem.

W poniedziałek (25.01.2016 r.) do gorzowskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży osobowej skody. Właściciel poinformował, że auto zaparkował na ul. Chopina około godz. 9;30, a dwie godziny później zauważył, że samochodu nie ma.

Mężczyzna, kiedy zorientował się, że auto zostało prawdopodobnie skradzione, powiadomił Policję. Sprawa trafiła do gorzowskich kryminalnych, którzy dzięki temu, że informację o kradzieży dostali bardzo szybko, byli w stanie od razu przystąpić do pracy.

Śledczy w związku z kradzieżą Octavii wykonali szereg czynności zarówno procesowych, jak i poza procesowych. Te okazały się na tyle skuteczne, że pozwoliły na wytypowanie miejsca, w którym może być ukrywany samochód. Trop prowadził do jednej spod gorzowskich miejscowości. Kiedy policjanci podjechali pod wytypowaną posesję zauważyli tam auto, które odpowiadało opisowi podanemu przez pokrzywdzonego. Przy samochodzie stali trzej mężczyźni.

Wszyscy zostali zatrzymani i przewiezieni do gorzowskiej komendy. Zatrzymanyni to 24-, 27- i 28-latek, mieszkańcy województwa lubuskiego. W mieszkaniu 27-latka policjanci zabezpieczyli również prawie 50 gram amfetaminy.

Wszyscy usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, a 27-latek dodatkowo zarzut posiadania narkotyków.

W piątek (29.01.2016 r.) Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i postanowił o ich tymczasowym aresztowaniu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ak)

  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymani podejrzani
  • Odzyskane auto

Film Policjanci odzyskali skradzione auto

Pobierz plik Policjanci odzyskali skradzione auto (format mp4 - rozmiar 10.62 MB)

Powrót na górę strony