Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z zarzutem ciężkiego uszkodzenia ciała

Data publikacji 29.01.2016

Żagańscy policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego przedstawili zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała powodującego realne zagrożenie życia 19-letniemu mieszkańcowi gminy Żagań. Młody człowiek podejrzewany jest o ciężkie pobcie 61-letniego mężczyzny, który nieprzytomny trafił do szpitala. Policjanci złożyli już do prokuratury wniosek o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego.

27 stycznia br., po godzinie 19.00, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyspozytorki pogotowia ratunkowego o pobitym mężczyźnie, który został znaleziony w Chrobrowie (gmina Żagań). Nieprzytomny, 61-letni mężczyzna z poważnym obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala w Zielonej Górze.

Na miejsce zdarzenia została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, technik kryminalistyki i pies tropiący. Policjanci pionu kryminalnego do późnych godzin nocnych prowadzili działania i ustalali okoliczności tego zdarzenia. Zatrzymali w tej sprawie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia 19-letniego mieszkańca gminy Żagań. Modemu człowiekowi pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie. Ponad dobę żagańscy policjanci skrupulatnie ustalali i weryfikowali przebieg oraz motywy tego zdarzenia.

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Żaganiu przedstawili 19-latkowi zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała bezpośrednio zagrażającego życiu. Chłopak przyznał się do winy, jednak odmówił składania wyjaśnień w tej sprawie. Po przesłuchaniu podejrzanego policjanci akta całej sprawy wraz z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania złożyli do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu.

Za to przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

 

  • Zatrzymany 19-latek
  • Zatrzymany 19-latek

Film Z zarzutem ciężkiego uszkodzenia ciała

Pobierz plik Z zarzutem ciężkiego uszkodzenia ciała (format mp4 - rozmiar 15.93 MB)

Powrót na górę strony