Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brutalny napad z siekierą, sprawca zatrzymany

Data publikacji 29.01.2016

Funkcjonariusze Wydziały Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspólnie z policjantami z Komisariatu II Policji w Kielcach, zatrzymali 24-letniego kielczanina podejrzanego o brutalny napad. Mężczyzna na jednym z kieleckich osiedli, miał przy użyciu siekiery zadawać ciosy 22-latkowi. Za czyn, którego się dopuścił, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek (27/28.01.2016 r.)  na kieleckim osiedlu Czarnów. Informująca telefonicznie policjantów kobieta oznajmiła, że po wizycie napastnika, uzbrojonego w siekierę, w jednym z mieszkań jej 22-letni kolega został ciężko ranny.

Ze wstępnych ustaleń policji wynikało, że około godziny 23:30 do jednego z mieszkań na kieleckim osiedlu Czarnów zapukał mężczyzna. Po otwarciu drzwi przez poszkodowanego i krótkiej sprzeczce, napastnik zaczął zadawać ciosy toporkiem po całym ciele, poważnie go raniąc. Po chwili agresywny mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku.

Policjanci natychmiast po całym zajściu podjęli czynności zmierzające do wytypowania i zatrzymania sprawcy napaści. Wnikliwa analiza zebranych materiałów, pozwoliła mundurowym na ustalenie i zatrzymanie wczoraj (28.01.2016 r.) rano 24-letniego mężczyzny. Kielczanin jest  podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Z czyn, którego się dopuścił, ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / ak)

Powrót na górę strony