Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o rozbój i śmiertelny wypadek

Data publikacji 01.02.2016

Tymczasowy areszt na 3 miesiące zastosował sąd jako środek zapobiegawczy wobec mężczyzny, zatrzymanego przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanego m.in. o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sprawca zaatakował kobietę w jej samochodzie, grożąc pokrzywdzonej kawałkiem szkła, a następnie jadąc jej samochodem potrącił śmiertelnie na przejściu dla pieszych mężczyznę. Podejrzanemu grozi teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do zatrzymania doszło po tym, jak 28 stycznia br. po godzinie 20.00, oficer dyżurny jeleniogórskiej Policji został powiadomiony przez kobietę o napadzie rabunkowym, do którego doszło na jednym z parkingów. Z relacji kobiety wynikało, że do jej samochodu wsiadł nieznany mężczyzna, zastraszył ją kawałkiem szkła, a następnie zażądał aby wywiozła go z miasta. Kobieta z obawy o własne życie i zdrowie wykonała polecenie napastnika. Na ulicy Zgorzeleckiej w Jeleniej Górze mężczyzna polecił, aby kobieta usiadła na siedzeniu pasażera, a on usiadł za kierownicę. Pokrzywdzonej, wykorzystując sytuację, udało się uciec.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze informację o zdarzeniu przekazał patrolom będącym w służbie. Jeden z patroli zauważył poszukiwany pojazd w Goduszynie. Kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe i błyskowe. Samochód poruszał się z bardzo dużą prędkością.

Policjanci ruszyli za skradzionym autem. Kierowca jadąc popełnił wiele wykroczeń w ruchu drogowym, stwarzając w ten sposób zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników. Na skrzyżowaniu ulicy Wolności i Wojska Polskiego, kiedy jechał w kierunku centrum, na przejściu dla pieszych potrącił mężczyznę, który zmarł na miejscu.

Mimo to kierowca nie zatrzymał się, jechał ulicami miasta pod prąd i na ulicy Sudeckiej spowodował kolizję drogową, gdzie czołowo zderzył się z pojazdem marki Skoda. Po tym zdarzeniu porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany i obezwładniony przez funkcjonariuszy.

18-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał m.in. zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz śmiertelnego potrącenia pieszego.

Za czyny, o które mężczyzna jest podejrzany, grozić mu może teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Film Tymczasowy areszt dla podejrzanego o rozbój i śmiertelny wypadek

Pobierz plik Tymczasowy areszt dla podejrzanego o rozbój i śmiertelny wypadek (format mp4 - rozmiar 10.58 MB)

Powrót na górę strony