Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wiozła swoje dziecko mając blisko 3 promile

Data publikacji 01.02.2016

W Wólce Tanewskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą renault laguną. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jej organizmie. Kobieta przewoziła samochodem swoje 2-letnie dziecko.

W sobotę (30.01.2016 r) przed godz. 20, dyżurny komendy został poinformowany o nietrzeźwym kierowcy, jadącym całą szerokością jezdni w stronę Dąbrówki. We wskazane miejsce natychmiast skierował się patrol policji.

W miejscowości Wólka Tanewska, na wysokości przejazdu kolejowego, funkcjonariusze zauważyli renaulta. Zatrzymując go do kontroli drogowej okazało się, że kierowcą jest 26-letka. Kobieta była kompletnie pijana, a badnie alkometem wykazało w jej organizmie 2,85 promila alkoholu. Na tylnym siedzeniu samochodu w foteliku znajdowała się jej 2-letnia córeczka. Kobieta tłumaczyła się, że wracała od rodziny, gdzie wypiła tylko dwa piwa.

Dodatkowo okazało się, że 26-latka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem i była już wcześniej karana za jazdę w stanie nietrzeźwości. Pojazd, którym jechała, nie miał aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu, a auto zostało odholowane na strzeżony parking.

26-letnia mieszkanka Huty Deręgowskiej wraz z dzieckiem została przekazana pod opiekę rodziny.

(KWP w Rzeszowie / ak)

Powrót na górę strony