Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli wypłacie 30 tys. złotych i zatrzymali podejrzanego

Podejrzany o usiłowanie oszustwa „na policjanta” wpadł prosto w ręce kryminalnych z Bemowa. Szybko zorganizowane działania doprowadziły do zatrzymania 20-latka, zapobiegając w ten sposób przekazaniu gotówki. Mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie 20 tysięcy złotych pochodzące z takiego samego przestępstwa. Patryk T. usłyszał zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Policjanci z wydziału kryminalnego z komisariatu Policji na Bemowie zatrzymali podejrzanego o usiłowanie oszustwa na tzw. „policjanta”. Z ustaleń wynika, że do 87-latka zadzwonił mężczyzna podając się za funkcjonariusza. Rozmówca poinformował go, że może paść ofiarą przestępstwa, bo pracownicy banku współpracują z przestępcami i zamierzają ukraść jego pieniądze, przelewając je na inny rachunek. W trakcie rozmowy telefonicznej informował 87-latka, że Policja wie już o oszustwie i prosił o pomoc w zatrzymaniu przestępcy.

87-latek będąc przekonany, że bierze udział w policyjnej akcji udał się do banku, aby zrobić to, co mu polecono. Czujny pracownik banku, podejrzewając, że pieniądze mogą trafić do oszustów zaalarmował Policję. Bemowscy funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Już po chwili pojawili się w banku, w którym miało dojść do wypłaty gotówki, zapobiegając w ten sposób przekazaniu przestępcy 30 tysięcy złotych.

Patryk T. został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania policjanci ujawnili przy mężczyźnie 20 tysięcy złotych. Jak się okazało, 20-latek najprawdopodobniej dokonał takiego samego przestępstwa na szkodę innej osoby. Zatrzymany, po zebraniu materiału dowodowego, usłyszał zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Mężczyzna decyzją Sądu, został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo może mu teraz grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zwracają się o pomoc w ustaleniu pokrzywdzonej przestępstwem oszustwa osoby , która najprawdopodobniej w dniu 27.01.2016 r., przy centrum handlowym przy ulicy Powstańców Śląskich, przekazała oszustowi pieniądze w wysokości 20 tysięcy złotych. Wszelkie informacje prosimy zgłaszać dzwoniąc na numer telefonu dyżurnego KP Bemowo 22 60 32 580 lub adres e-mail: oficer.prasowy.krp4@ksp.policja.gov.pl .

(KSP / ak)

  • Policjanci zapobiegli wypłacie 30 tys. złotych
  • Policjanci zatrzymali podejrzanego

Film Policjanci zapobiegli wypłacie 30 tys. złotych i zatrzymali podejrzanego

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zapobiegli wypłacie 30 tys. złotych i zatrzymali podejrzanego (format flv - rozmiar 2.57 MB)

Powrót na górę strony