Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 100 zarzutów za handel podrobionymi zegarkami

Data publikacji 01.02.2016

Ponad 100 zarzutów oszustw i handlu zegarkami z podrobionymi znakami towarowymi usłyszał 45-letni mieszkaniec Nysy. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli podrobione zegarki znanych firm. Straty jakie spowodował, mogą sięgać ponad 20 tysięcy złotych. Za takie przestępstwo może grozić nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nysie i Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, posiadali informację, że w jednym z mieszkań na terenie Nysy mogą znajdować się podrobione zegarki. Na początku czerwca ubiegłego roku śledczy przeszukali należące do 45-latka mieszkanie.

Policjanci znaleźli tam między innymi blisko 40 zegarków znanych marek z podrobionymi znakami towarowymi. Ustalili również, że mężczyzna od października 2014 roku handlował podróbkami za pośrednictwem internetu. Funkcjonariusze ustalili pokrzywdzonych, którzy kupili zegarki i ich przesłuchali. Kupujący byli przekonani, że zegarki są oryginalne.

Zebrane przez funkcjonariusze informacje i zabezpieczone w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie 112 zarzutów oszustw i handlu przedmiotami z podrobionymi znakami towarowymi. Straty jakie spowodował wstępnie oszacowano na ponad 20 tys. złotych.

45-latkowi może teraz grozić nawet do 8 lat więzienia.

(KWP w Opolu / ak)

Film 100 zarzutów za handel podrobionymi zegarkami

Pobierz plik 100 zarzutów za handel podrobionymi zegarkami (format mp4 - rozmiar 1.29 MB)

Powrót na górę strony