Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili dalszą przestępczą działalność oszusta internetowego

Data publikacji 01.02.2016

Aż 250 zarzutów oszustwa usłyszał 30-letni mieszkaniec gminy Piwniczna Zdrój, który wykorzystując internet naraził firmę oferującą akcesoria motocyklowe na straty w wysokości około 54 tys. złotych.

27 stycznia policjanci z Zespołu d/w z Przestępczością Komputerową Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą  KMP w Nowym Sączu przerwali przestępczą działalność pracownika jednej z hurtowni na terenie powiatu nowosądeckiego. Pod koniec zeszłego roku uzyskali informację, że w Internecie pojawiły się oferty akcesoriów motocyklowych w bardzo niskich cenach. Wzbudziło to podejrzenie, że albo oferowane przedmioty pochodzą z przestępstwa, albo mają podrobione znaki towarowe.

Przeprowadzone przez policjantów czynności w pierwszej kolejności doprowadziły do ustalenia, że przedmioty te za pośrednictwem Internetu oferuje 30–letni pracownik jednej z działających na terenie powiatu firm, która prowadziła sprzedaż akcesoriów motocyklowych m.in. w sieci.  Wykonane przez policjantów działania doprowadziły do ujawnienia sposobów, którymi nieuczciwy pracownik oszukiwał właścicieli.

Policjanci ustalili, że pracownik powodował powstanie pozornych nadwyżek towaru, a następnie wyprowadzane w ten sposób przedmioty sprzedawał w Internecie. W wyniku przeszukania, odzyskano m.in. buty motocyklowe, które mężczyzna oferował do sprzedaży. Sprawa ma charakter rozwojowy a policja dąży do ustalenia wszelkich okoliczności związanych z tym przestępstwem, tak, by w przyszłości zapobiec podobnym zdarzeniom.

28 stycznia  2016 r. 30-latek usłyszał zarzut oszustwa, a dzień później (29.01.2016 r.) na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu zastosowała wobec 30-letniego mieszkańca gminy Piwniczna Zdrój środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione oszustwo internetowe, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / ak)

 

Powrót na górę strony