Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowanie kradzieży bankomatu – podejrzani usłyszeli zarzuty

Data publikacji 01.02.2016

Policjanci z KWP zs. w Radomiu i z KMP w Płocku ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o próbę włamania do jednego z bankomatów w powiecie płockim. Zostały im przedstawione zarzuty usiłowania włamania i kradzieży znacznej ilości gotówki. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawcy próbowali dostać się bankomatu najpierw poprzez wybicie szyby w placówce bankowej, a później zamierzali wyrwać urządzenie z budynku, używając stalowej liny przymocowanej do Forda Transita. Planu na szczęście nie udało im się zrealizować i pieniądze nie zostały skradzione.

Policjanci ustalili i zatrzymali w tej sprawie trzech mieszkańców powiatu płockiego. Zabezpieczono także samochód dostawczy i osobowy, który służył włamywaczom do popełnienia tego przestępstwa.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego wszyscy mężczyźni (w wieku 21, 25 i 33 lat) usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Kodeks karny przewiduje za taki czyn karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wnioskowali do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Prokuratura objęła dwóch podejrzanych policyjnym dozorem, zakazami opuszczania kraju i kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi. Wobec trzeciego nie zastosowano środków zapobiegawczych.

Sprawa dla policjantów jest rozwojowa.

(KWP w Radomiu / ak)

Film Usiłowanie kradzieży bankomatu – podejrzani usłyszeli zarzuty

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Usiłowanie kradzieży bankomatu – podejrzani usłyszeli zarzuty (format flv - rozmiar 5.88 MB)

Powrót na górę strony