Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie policyjnego zabezpieczenia Mistrzostw Europy Piłki Ręcznej – EHF EURO 2016 w Krakowie

Za nami Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn – EHF EURO 2016. Zakończyła się również policyjna operacja „Mistrzostwa 2016”. Mistrzostwa przebiegły bardzo spokojnie. Wszyscy uczestnicy, dzięki ciężkiej pracy służb, mogli bawić się bezpiecznie i w znakomitej atmosferze. Nad bezpieczeństwem w Krakowie czuwało blisko 200 policjantów z różnych pionów - nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń

W niedzielę 31 stycznia 2016 roku w krakowskiej hali TAURON Arenie odbył się finałowy mecz Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn – EHF EURO 2016. Policyjna operacja zabezpieczająca mistrzostwa zakończyła się dopiero dzisiaj.  Policjanci dokładali wszelkich sił i starań do tego, aby kibicujący, jak i mieszkańcy Krakowa, mogli czuć się bezpiecznie, a sam przebieg zabawy pozostał niezakłócony.

Nad bezpieczeństwem drużyn, kibiców oraz wszystkich pozostałych osób czuwało blisko dwustu policjantów. Funkcjonariusze z ruchu drogowego oraz prewencji dbali o bezpieczeństwo w obrębie hali oraz na szlakach komunikacyjnych. Dodatkowo wzmocnione zostały patrole, pełniące służbę w całym mieście. Do działań włączono policjantów kryminalnych, którzy zapewniali spokój wykonując tzw. czynności operacyjne.

Policjanci dyżurujący w specjalnie utworzonym Policyjnym Centrum Dowodzenia koordynowali całość działań, realizowanych w obrębie zabezpieczenia EHF EURO 2016. Eksperci pracujący w sztabie na bieżąco analizowali wszelkie informacje spływające od policjantów, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i innych służb, biorących udział w zabezpieczeniu. To właśnie na podstawie aktywnej analizy tych informacji możliwe było jak najefektywniejsze rozdysponowanie sił policyjnych w obrębie zabezpieczenia i całego miasta, tak aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Trzeba dodać, że w związku z imprezą nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń.

(KWP w Krakowie / ms)

  • Centrum monitoringu
  • Policjanci przed halą

Film Podsumowanie policyjnego zabezpieczenia Mistrzostw Europy Piłki Ręcznej – EHF EURO 2016 w Krakowie

Pobierz plik Podsumowanie policyjnego zabezpieczenia Mistrzostw Europy Piłki Ręcznej – EHF EURO 2016 w Krakowie (format mp4 - rozmiar 14.91 MB)

Powrót na górę strony