Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki w wersalce

Skarżyscy policjanci zatrzymali 17-latkę oraz dwóch mężczyzn w wieku 23 i 45 lat, podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 650 gramów substancji odurzających, które ukryte były w wersalce. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce w sobotę, kiedy to z jednego z ośrodków wychowawczych na terenie miasta samowolnie oddaliła się 17-letnia dziewczyna. Poinformowani o tym fakcie policjanci rozpoczęli jej poszukiwania. Mundurowi podejrzewali, że nastolatka może przebywać w jednym z mieszkań w Skarżysku- Kamiennej. Wczoraj około godziny 21:30 udali się pod ustalony adres. Funkcjonariusze zastali tam dwóch mężczyzn w wieku 23 i 45 lat oraz młodą dziewczynę. Szybko się okazało, że była to poszukiwana 17-latka, która poprzedniego dnia uciekła z ośrodka.

W trakcie wykonywanych czynności w mieszkaniu, policjanci wyczuli specyficzny zapach palonej marihuany. Unosząca się woń wzbudziła uzasadnione podejrzenia, że w pomieszczeniach mogą znajdować się środki odurzające. Mimo, że osoby kategorycznie zaprzeczały, jakoby w mieszkaniu znajdowały się narkotyki, policjanci natychmiast przystąpili do przeszukania. Chwilę po tym, w jednym z pomieszczeń w wersalce ujawnili podejrzane pakunki. W kanapie ukryta była reklamówka, w której znajdowała się sypka, biała substancja oraz susz roślinny zapakowany w foliowe woreczki. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone środki to marihuana o wadze 53 gramów oraz przeszło 600 gramów prawdopodobnie amfetaminy. Zabezpieczone substancje trafiły do laboratorium.

W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie całą trójkę. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozić może kara nawet do 10 lat więzienia.

(KWP w Kielcach / ms)

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki

Film Narkotyki w wersalce

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Narkotyki w wersalce (format flv - rozmiar 5.03 MB)

Powrót na górę strony