Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po śmiertelnym potrąceniu

Data publikacji 01.02.2016

Policjanci ze Środy Wlkp. zatrzymali sprawcę potrącenia kobiety. 23-letni kierowca najechał przechodzącą po pasach kobietę, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając żadnej pomocy. Ranna piesza po przewiezieniu do szpitala zmarła.

29 stycznia br. około godz. 18.25. oficer dyżurny komendy policji w Środzie Wlkp. otrzymał zgłoszenie o potrąceniu osoby w miejscowości Pięczkowo gm. Krzykosy. Na miejsce została skierowana grupa policjantów. Funkcjonariusze potwierdzili telefoniczne zawiadomienie o wypadku.

Okazało się, że przejeżdżający ulicami Pięczkowa samochód potrącił przechodzącą  na pasach kobietę. Kierowca osobówki nie zatrzymując się i nie udzielając rannej żadnej pomocy odjechał z miejsca. 81-letnia piesza po przetransportowaniu do szpitala zmarła. O sprawie powiadomiono prokuratora Rejonowego w Środzie Wlkp.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy śmiertelnego potrącenia. Kilkugodzinne intensywne działania funkcjonariuszy, ustalanie i przesłuchanie świadków, wykonane oględziny miejsca zdarzenia i analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliły policjantom na wytypowanie osoby, która spowodowała tę tragedię.

Sprawca zdarzenia ukrył się przed policjantami u znajomych. W obrębie ich posesji ukrył również pojazd – Opel Astra, którym potrącił kobietę. 23-latek został zatrzymany. Znajdował się pod działaniem alkoholu, w organiźmie miał 0,22 promila. Mężczyznę poddano dodatkowym badaniom krwi, by laboratoryjnie stwierdzić w jakim był stanie w chwili zdarzenia.

Mieszkaniec powiatu śremskiego trafił do policyjnego aresztu. Sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie może grozić do 12 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / ak)

Powrót na górę strony