Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 02.02.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali 45-latka, który siekierą usiłował zabić swoją sąsiadkę. Decyzją sądu mieszkaniec Gniezna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za usiłowanie zabójstwa aresztowanemu mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 28 stycznia br. dyżurny policji w Gnieźnie otrzymał telefoniczne zgłoszenie od samotnie mieszkającej kobiety, o awanturze z sąsiadem. Na miejscu, podczas wykonywania czynności, funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, że 45-letni mieszkaniec Gniezna, sąsiad pokrzywdzonej, zaatakował kobietę siekierą, usiłując pozbawić ją życia. Jak ustalili kryminalni, kobieta około godziny 18:00 na podwórzu rąbała drewno na opał. Hałas, który powstał na skutek wykonywania tej czynności, przeszkadzał jej sąsiadowi. Mężczyzna po wyjściu ze swego mieszkania najpierw wywołał awanturę, a następnie w kierunku uciekającej sąsiadki rzucił siekierą - tą samą, która służyła do rąbania drewna.

Policjanci szybko zatrzymali krewkiego sąsiada. Na podstawie analizy zebranego materiału dowodowego, prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa sąsiadki.

Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie, spędzi przynajmniej trzy miesiące. To jednak dopiero początek, bo za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywocie. Śledztwo jest w toku i wyjaśniane są wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

(KWP w Poznaniu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja