Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał odebrać sobie życie

Data publikacji 03.02.2016

Wczoraj jędrzejowscy policjanci odnaleźli mężczyznę, który telefonicznie powiadomił, że ma problemy osobiste i potrzebuje pomocy. Desperat został odnaleziony. Jak się okazało był poszukiwany listem gończym, więc trafił do policyjnego aresztu.

Wszystko działo się wczoraj późnym wieczorem. Nieznany mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 informując, że ma problemy osobiste i potrzebuje pomocy. Natychmiast zgłoszeniem zajęli się jędrzejowscy policjanci. Niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania, ponieważ z telefonicznej relacji zgłaszającego wynikało, że może targnąć się na własne życie. Policjanci już po godzinie odnaleźli mężczyznę. Jak się okazało, „desperat”  nie potrzebował pomocy i nie potrafił wyjaśnić powodu wszczęcia alarmu. Mundurowi ustalili,  że 28-latek jest poszukiwany listem gończym za oszustwa, jakie popełnił kilkanaście miesięcy wcześniej. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 

Przypominamy, że numer alarmowy służy do powiadamiania służb w sytuacjach zagrażających ludzkiemu zdrowiu lub życiu. Niewiele osób jest świadomych, iż wywołując niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadzając w błąd instytucje, których zadaniem jest m.in. niesienie pomocy, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Apelujemy do wszystkich dzwoniących na numery alarmowe o rozsądek, gdyż każde bezzasadne zgłoszenie może opóźnić udzielenie pomocy osobie faktycznie jej potrzebującej.

(KWP w Kielcach / ms)

Powrót na górę strony