Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował nożem przechodnia

Data publikacji 03.02.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej w Gnieźnie zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który bez powodu zaatakował nożem 23-latka zadając mu 7 ciosów. Poszkodowany z ranami zagrażającymi jego życiu trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w ostatni weekend stycznia na osiedlu Kawiary w Gnieźnie. Za to przestępstwo zatrzymanemu może grozić nawet dożywocie.

Do zdarzenia doszło z 29 na 30 stycznia br. w dzielnicy Kawiary w Gnieźnie. Jak ustalili śledczy, gdy 23-letni mężczyzna podszedł do 19-latka, ten zaatakował go nożem. Pokrzywdzony otrzymał 7 ciosów. Ranny mężczyzna w stanie zagrażającym życiu został odwieziony do szpitala. Tam udzielono mu pomocy lekarskiej.

Zaledwie kilka godzin zabrało policjantom kryminalnym ustalenie tożsamości napastnika. Został zatrzymany w sobotę w godzinach południowych. Sprawca po zdarzeniu pozbył się narzędzia, które funkcjonariusze odnaleźli.

Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie przedstawiła 19-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją gnieźnieńskiego sądu, 19-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP Poznań / ig

Film Zaatakował nożem przechodnia

Pobierz plik Zaatakował nożem przechodnia (format mp4 - rozmiar 2.36 MB)

Powrót na górę strony