Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczne negocjacje ratują życie

Data publikacji 04.02.2016

Wieczorne działania na terenie powiatu międzyrzeckiego zakończyły się uratowaniem starszej osoby, która zadzwoniła na pogotowie z informacją o zamiarze popełnienia samobójstwa. Ścisła współpraca policjantów z Międzyrzecza i Zespołu Negocjatorów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. pozwoliła zapobiec próbie odebrania sobie życia przez kobietę.

W środę /3 lutego / po godz. 22.00 dyżurni Komendy Powiatowej Policji Międzyrzecz powiadomili koordynatora Nieetatowego Zespołu Negocjatorów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie o starszej kobiecie, która w związku z problemami osobistymi chce popełnić samobójstwo. Miało to mieć miejsce na terenie Skwierzyny. Po ustaleniu dokładnego adresu zamieszkania kobiety, na miejsce udali się policjanci z międzyrzeckiej jednostki. W międzyczasie trzech negocjatorów próbowało skontaktować się z desperatką.

Do mieszkania kobiety weszli policjanci, równolegle negocjatorzy rozpoczęli z nią rozmowę. Kobieta potrzebowała opowiedzieć o swoim problemie. W takich sytuacjach najważniejsze jest wysłuchanie osoby i utwierdzanie jej w przekonaniu, że są możliwości wyjścia z tej sytuacjiOkazuje się, że najczęściej sama rozmowa wystarczy, jest nie do przecenienia i często przywraca w osobie chęć do życia. Bardzo pozytywna postawa międzyrzeckich policjantów i negocjatorów policyjnych sprawiła, że kobieta nic sobie nie zrobiła i przez kilka minut dziękowała za tak wspaniałą postawę funkcjonariuszy oraz za możliwość spotkania tak dobrych ludzi.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony