Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano trzy osoby związane z produkcją dopalaczy

Data publikacji 04.02.2016

Funkcjonariusze CBŚP i kryminalni z Lęborka, zatrzymali trzy osoby związane z produkcją dopalaczy. Policjanci zabezpieczyli środki chemiczne do produkcji dopalaczy, broń pneumatyczną oraz woreczki z gotowymi już używkami. Zatrzymane osoby zostały przesłuchane, a dwóch z mężczyzn usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy w Lęboku, zatrzymali mieszkańców tego miasta w wieku 27, 28 i 32 lat, związanych z produkcją dopalaczy.

Policjanci w trakcie przeszukania zabezpieczyli cztery sztuki broni pneumatycznej, kilka sztuk amunicji ostrej, prawie 4 kilogramy środka chemicznego do produkcji narkotyków oraz kilkanaście woreczków z gotowymi już dopalaczami.

Przeprowadzona przez Laboratorium Kryminalistyki KWP w Gdańsku ekspertyza wykazała, że w gotowych już porcjach znajdują się substancje psychoaktywne, których posiadanie jest zabronione.

Cała trójka została przesłuchana, a dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny do czasu rozprawy głównej. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań i zarzutów m.in. za posiadanie amunicji i broni, na którą wymagane jest zezwolenie.

(KWP w Gdańsku / ak)

Powrót na górę strony