Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana

Data publikacji 05.02.2016

Kolejna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana. Zabezpieczono ponad 120 krzewów w różnych stadiach wzrostu oraz aparaturę i urządzenia służące do produkcji używek. Narkotyki, które mogły zostać przygotowane z uprawianych roślin nie trafią do nielegalnego obrotu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci krakowskiego zarządu CBŚP, wspólnie z policjantami wydziału kryminalnego Komisariatu V Policji w Krakowie dotarli do posesji, na której uprawiano konopie indyjskie. Plantacja prowadzona była w niezamieszkałym budynku. Przygotowana uprawa liczyła ponad 120 krzewów w różnych stadiach wzrostu.

Jak się wkrótce okazało, w nielegalny proceder zaangażowany był 55–letni mężczyzna, który posiadał skrupulatnie rozpisaną „instrukcję” uprawy i postępując zgodnie z nią poświęcał dużo czasu na pielęgnację roślin. Policjanci zabezpieczyli ujawnione krzewy konopi indyjskich oraz aparaturę i urządzenia służące do ich uprawy.

Mężczyzna odpowiedzialny za prowadzenie plantacji trafił do policyjnego aresztu. Przedstawiony zostanie mu zarzut uprawy konopi indyjskich, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego.

Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania. Policjanci ustalają jak długo uprawiano w tym miejscu konopie indyjskie, ile narkotyku mogło trafić do obrotu oraz inne osoby, które mogły być zaangażowane w proceder.

(CBŚP / ak)

Film Zlikwidowana kolejna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana

Pobierz plik Zlikwidowana kolejna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana (format mp4 - rozmiar 9.08 MB)

Powrót na górę strony