Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Liczyli na miłość, tracili wszystko

Data publikacji 05.02.2016

16-latka zamieszczała w Internecie anonse erotyczne, a jej koledzy napadali i okradali potencjalnych klientów. Gdy mężczyźni przychodzili na spotkanie, dziewczyna prowadziła ich na ubocze gdzie dochodziło do napadu. Pokrzywdzeni tracili wszystko co mieli przy sobie. Wobec 17-latka - jednego ze sprawców - sąd zastosował tymczasowy areszt, natomiast nieletnia oddana została pod dozór kuratora.

Proceder rozpracowali Kryminalni z KMP i komisariatu III w Lublinie. Zatrzymana została 16-letnia mieszkanka Lublina oraz jej 17-letni znajomy. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, dziewczyna na jednym z portali ogłoszeniowych, zamieszczała erotyczne anonse. W ten sposób w ostatnich dniach stycznia udało jej się umówić z dwoma mężczyznami.

W obu przypadkach sytuacja wyglądała niemal identycznie. 16-latka wskazywała miejsce spotkania np. na przystanku autobusowym, później zapraszała mężczyzn w ustronne miejsce, gdzie czekali już jej kompani. Tam dochodziło do napadu, a dziewczyna uciekała. Mężczyźni byli bici i kopani po całym ciele, po czym tracili niemal wszystko, co przy sobie mieli.

Łupem napastników padły dokumenty, portfele i karty płatnicze, a w jednym przypadku nawet kluczyki do samochodu. Nastolatkowie po napadach, za pomocą skradzionych kart płatniczych, dokonywali w sklepach kilkunastu transakcji paypass.

Wczoraj (04.02.2016 r.) funkcjonariusze doprowadzili 16-latkę do sądu dla nieletnich, który zastosował wobec niej dozór kuratora. Natomiast wobec 17-letniego mieszkańca Lublina sąd zastosował tymczasowy areszt. Za rozbój może mu grozić  kara do 12 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / ak)

Powrót na górę strony