Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradała seniorów podając się za pracownicę Caritas

Data publikacji 05.02.2016

Kaliscy policjanci zatrzymali mieszkankę Gorzowa Wielkopolskiego, która próbowała okraść 79-latka. Mężczyzna, który zauważył nieproszonego gościa przeszukującego jego pokój, powiadomił o tym mundurowych. Okazało się, że ta sama kobieta ma na koncie również inne przestępstwo. Podając się za pracownika Caritas okradła seniorkę ze Szczecina. Policjanci z Dąbia postawili 55-latce dwa zarzuty zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Obywatelska postawa 79-latka z Kalisza Pomorskiego doprowadziła do zatrzymania 55-latki podejrzewanej o kradzież. Kiedy obca kobieta, bez jego zgody, weszła do mieszkania i przeszukiwała jeden z pokoi, mężczyzna powiadomił o tym fakcie mundurowych. Szybka reakcja seniora zapobiegła kradzieży.

Na miejsce przyjechali kaliscy policjanci i wylegitymowali 55-latkę. Okazało się, że jest ona poszukiwana do innej sprawy, prowadzonej przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie. W grudniu ubiegłego roku okradła seniorkę z Prawobrzeża. Podając się za pracownicę Caritas, weszła do mieszkania szczecinianki i wykorzystując jej nieuwagę, zabrała biżuterię i pieniądze. Seniorka wyceniła straty na kwotę blisko 6 tysięcy złotych.

Sporządzony został rysopis sprawczyni, a policjanci z Dąbia wszczęli poszukiwania operacyjne za podejrzewaną. Mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego ujęta przez kaliskiego seniora trafiła do szczecińskiego komisariatu, gdzie usłyszała zarzuty. 55-latka odpowie za kradzież i usiłowanie kradzieży. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Prawobrzeża weryfikują teraz podobne zgłoszenia i sprawdzają czy zatrzymana kobieta nie ma z nimi związku. Mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego znana jest organom ścigania, była już notowana za podobne przestępstwo.

(KWP w Szczecinie / ak)

Powrót na górę strony