Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 3,5 kilograma narkotyków

Kluczborscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o posiadanie środków odurzających i handel nimi. Kryminalni zabezpieczyli prawie 2,5 kilograma amfetaminy oraz kilogram marihuany. Za handel narkotykami grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci, realizując działania wymierzone w przestępczość narkotykową, zatrzymali dwóch mężczyzn. 19- i 42-latek wpadli w ręce śledczych w Wołczynie i Kluczborku. W ich mieszkaniu policjanci znaleźli ponad kilogram suszu roślinnego oraz blisko 400 gramów białego proszku. Badanie narkotesterm pokazało, że zabezpieczone substancje to marihuana i amfetamina.

Kryminalni dotarli także do garażu, wynajmowanego przez jednego z zatrzymanych. To w nim przechowywana była kolejna porcja narkotyków. Funkcjonariusze ujawnili tam kolejne 2 kilogramy amfetaminy.

Zatrzymani mężczyźni  usłyszeli już zarzuty - 42-latek posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handlu nimi, a młodszy z mężczyzn zarzut posiadania środków odurzających. Wobec zatrzymanego 42-latka Sąd zastosował dozór policji oraz poręczenie majątkowe w wysokości 25 tysięcy złotych.

Za handel narkotykami grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

(KWP w Opolu / ms)

  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
  • zabezpieczone środki odurzające
Powrót na górę strony