Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant nominowany do tytułu Człowieka Roku 2015

St. post Łukasz Kucharski został nominowany do tytułu Człowieka Roku 2015 dziennika Kurier Lubelski. Funkcjonariusz uratował życie turyście, który spadł z jednego ze stromych szczytów w okolicach Czarnego Stawu w Tatrach. Spośród wielu świadków, tylko on zareagował i ruszył z pomocą poszkodowanemu.

St. post Łukasz Kucharski jest jednym z 15 funkcjonariuszy lubelskiego garnizonu, którzy otrzymali specjalną nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nagrody zostały przyznane za męstwo, ponadprzeciętną odwagę i wysoką skuteczność w realizacji zadań ustawowych Policji.

Dzielny policjant służbę pełni w Oddziale Prewencji KWP w Lublinie. Do Policji wstąpił w 2014 roku. Początkowo służbę pełnił w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Białej Podlaskiej. Z wykształcenia jest ratownikiem medycznym.

Funkcjonariusz podczas tegorocznego urlopu był świadkiem wypadku, do którego doszło w okolicach Czarnego Stawu w Tatrach. Jeden z turystów potknął się, stracił równowagę i spadł ze stromego szczytu, osuwając się na równie strome zbocze. Człowiek spadał w dół, obijając się o krawędzie skał. Ludzie, którzy schodzili ze szczytu, wołali o pomoc, ale nikt sam nie zareagował. St. post. Łukasz Kucharski narażając siebie, zszedł do rannego. Policjant udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Z pomocą innych mężczyzn przeniósł rannego w miejsce, do którego byli w stanie dotrzeć ratownicy. Do czasu przybycia ratowników TOPR monitorował stan poszkodowanego. Mężczyzna helikopterem zabrany został do szpitala.

Młody policjant w swoim zachowaniu nie widzi niczego nadzwyczajnego – „zrobiłem to co do mnie należało, nie jestem żadnym bohaterem, chociaż po akcji słyszałem takie słowa od świadków wypadku. Chyba to naturalny odruch, że starłem się pomóc. Jestem policjantem, a dodatkowo ratownikiem, więc wiedziałem co robić. Cieszę się, że mogłem pomóc”.

Za to właśnie st. post. Łukasz Kucharski jest nominowany do tytułu Człowieka Roku 2015 dziennika Kurier Lubelski. 

(KWP w Lublinie / ms)

  • Bohaterski policjant
  • Bohaterski policjant
Powrót na górę strony