Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za rozbój z użyciem paralizatora na taksówkarzu

Data publikacji 05.02.2016

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem paralizatora i gazu pieprzowego na jednym z taksówkarzy. Obaj za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem, gdzie grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 3 lutego br. na terenie wrocławskiego Śródmieścia. Dwóch sprawców, przy użyciu paralizatora oraz gazu pieprzowego, doprowadziło do stanu bezbronności taksówkarza, zabierając jego samochód.

W wyniku czynności, podjętych w tej sprawie bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia, funkcjonariusze z Wydziału Patrolowego i Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zatrzymali jednego z podejrzanych, 22–letniego mieszkańca Oławy.

Okazało się, że skradziony pojazd został po kolizji drogowej porzucony w innej części miasta. Kontynuując działania w tej sprawie, policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Wrocław Śródmieście, zatrzymali drugiego z podejrzanych w tej sprawie mężczyzn, 23–letniego mieszkańca Oławy.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Wobec jednego z nich zastosowano już tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Powrót na górę strony