Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrole autokarów na Opolszczyźnie

Kontrola trzeźwości kierowcy oraz stanu technicznego autokaru - wszystko po to, żeby najmłodsi mogli bezpiecznie wyjechać na zimowy wypoczynek. Dzisiaj w Opolu policjanci podczas jednej z takich kontroli ujawnili pijanego 41-latka, który miał zamiar usiąść za kierownicą rejsowego autobusu. Zawodowy kierowca stracił już prawo jazdy.

Praca funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa na drogach to również kontrola autokarów przewożących dzieci oraz młodzież. Działania te nabierają szczególnego wymiaru w okresie wyjazdów na zorganizowany wypoczynek.

Dzisiaj rano, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu skontrolowali autokar, jadący z przedszkolakami do Wrocławia. Mundurowi sprawdzili w pierwszej kolejności trzeźwość kierowcy, a następnie stan techniczny pojazdu. W tym przypadku policjanci nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości. Dzięki zgłoszonej wcześniej przez organizatorów potrzebie kontroli, dzieci mogły bezpiecznie pojechać na szkolną wycieczkę.

O nieodpowiedzialności niektórych kierowców może świadczyć sytuacja, do jakiej doszło dzisiaj rano w Opolu. Policjanci udaremnili dalszą jazdę kierowcy autobusu rejsowego. 41-latek, mający ponad promil alkoholu w organizmie, kończył właśnie postój i planował dalsza jazdę. Policjanci zatrzymali mu już prawo jazdy, teraz może mu grozić do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów dzieci, wyruszających na wypoczynek autokarami, by zgłaszali do jednostek Policji potrzebę przeprowadzenia kontroli pojazdów. Funkcjonariusze ruchu drogowego przyjadą i skontrolują autokar oraz kierowcę. Najlepiej zgłosić potrzebę takiej kontroli kilka dni wcześniej.

(KWP w Opolu / ms)

 

  • Kontrole autokarów na Opolszczyźnie #1
  • Kontrole autokarów na Opolszczyźnie #2
  • Kontrole autokarów na Opolszczyźnie #3
  • Kontrole autokarów na Opolszczyźnie #4
  • Kontrole autokarów na Opolszczyźnie #5
Powrót na górę strony