Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o milionowe oszustwa

Data publikacji 05.02.2016

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali dwie osoby podejrzewane o oszustwa znacznej wartości. Sprawcy oferowali do sprzedaży nieruchomości i pobierali zaliczki, jednak transakcji nie finalizowali. Oszukanych zostało kilkadziesiąt osób na łączną kwotę kilku mln złotych. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pracowali nad wyjaśnieniem sprawy oszustw do jakich dochodziło na terenie Trójmiasta. Sprawcy, po bardzo atrakcyjnej cenie, oferowali do sprzedaży nieruchomości  i  pobierali wysokie zaliczki, jednak z umów się nie wywiązywali. W związku z tym, że do finalizacji umów nie dochodziło, na komendę zaczęły zgłaszać się osoby pokrzywdzone. Z zebranego przez policjantów materiału wynika, że pokrzywdzonych jest kilkanaście osób, a straty to kilka milionów złotych.

W związku ze sprawą dzisiaj policjanci zatrzymali  59-letniego mężczyznę i 54-letnią kobietę. Podczas prowadzonych przeszukań mundurowi zabezpieczyli komputery i dokumentacje finansową. Wszystko to zostało przekazane biegłemu do badań. Dokumenty są obecnie analizowane. Mężczyzna usłyszał już zarzut oszustwa znacznej wartości, kobieta najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszy podobne. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Za oszustwo znacznej wartości grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, policjanci docierają do kolejnych pokrzywdzonych.

(KWP w Gdańsku / ms)

Film Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o milionowe oszustwa

Pobierz plik Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o milionowe oszustwa (format mp4 - rozmiar 16.87 MB)

Powrót na górę strony