Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany fałszywy "kredytobiorca"

Data publikacji 06.02.2016

Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach postępowanie dotyczące oszustw kredytowych. W ostatnich dniach zatrzymano w tej sprawie 35-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna usłyszał zarzuty wyłudzenia kredytów na kwotę ponad 50 tysięcy złotych.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali w Warszawie 35-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o to, że w okresie od czerwca do lipca 2015 roku, na terenie województwa śląskiego i miasta Warszawy doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szereg instytucji finansowych i banków.

Mężczyzna wyłudzał kredyty i pożyczki wprowadzająć w błąd co do okoliczności mających istotne znaczenie dla uzyskania kredytu, w szczególności tożsamości pożyczkobiorcy i kredytobiorcy oraz zamiaru zwrotu pożyczki. Dotychczas usłyszał zarzuty wyłudzenia 56 400 złotych, a łączna wartość strat szacowana jest na ponad 200 tysięcy złotych.

Mężczyzna za podobne przestęstwa był już w przesłosći karany, a także był wielokrotnie poszukiwany w latach 1999- 2014 do wielu spraw o charakterze gospodarczym.

35-latkowi w Pokuraturze Okręgowej w Katowicach przedstawiono 14 zarzutów, do popełnienia których się  przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia.

Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju jak również poręczenia majątkowego. Grozi mu do 8 lat więzienia.

KWP Katowice / ik

Film Zatrzymany fałszywy "kredytobiorca"

Pobierz plik Zatrzymany fałszywy "kredytobiorca" (format mp4 - rozmiar 9.15 MB)

Powrót na górę strony