Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napaści na policjantów objęci policyjnym dozorem

Data publikacji 06.02.2016

Dwóch mieszkańców Sosnowca podczas policyjnej interwencji postanowiło odbić z rąk przeprowadzających ją funkcjonariuszy swojego kompana, który jak się okazało był poszukiwany. Obaj zostali doprowadzeni przed oblicze Prokuratora, który objął ich policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 3 lat więzienia.

To miała być interwencja w sprawie niszczenia mienia. Policjanci otrzymali zgłoszenie o trzech mężczyznach, którzy kopią zaparkowany na ulicy samochód.

Na miejscu zastano istotnie trzech nietrzeźwych mieszkańców Sosnowca, oraz właścicielkę pojazdu, która po dokładnym sprawdzeniu stwierdziła, że jej auto wyszło z tej potyczki bez szwanku.

Policjanci wylegitymowali oczywiście mężczyzn i tu powstał – w mniemaniu legitymowanych - problem. Jeden z nich okazał się być osobą poszukiwaną. Kiedy jego koledzy uświadomili sobie, że zostanie zatrzymany postanowili „odbić” go z rąk policjantów.

Grożąc funkcjonariuszom usiłowali wyrwać zatrzymanego z rąk mundurowych. Po krótkiej szamotaninie, w efekcie cała trójka została zatrzymana.

Poszukiwany trafił do aresztu śledczego, a jego dwaj koledzy do policyjnej izby zatrzymań. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Prokurator zdecydował o objęciu ich policyjnym dozorem.

Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia. 

KWP Katowice / ik

Powrót na górę strony