Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aby na stokach narciarskich było bezpieczniej

Data publikacji 07.02.2016

Po raz kolejny na Czarnej Górze i w Zieleńcu miłośnicy sportów zimowych mogą spotkać, poza patrolami prewencyjnymi, policyjne patrole narciarskie, które czuwają nad ich bezpieczeństwem.

Policjanci powiatu kłodzkiego, aby zapewnić bezpieczeństwo miłośnikom sportów zimowych pełnią służbę na stokach. W patrolach narciarskich są policjanci posiadający doświadczenie narciarskie, a do ich zadań należy przede wszystkim czuwanie nad bezpieczeństwem turystów oraz porządkiem publicznym.

Policyjne patrole narciarskie zwracają uwagę na osoby, które swoim zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników sportów zimowych, a zwłaszcza na pijane osoby poruszające się na stokach. 

Na terenie ośrodków narciarskich służbę pełnią także patrole piesze, które m.in. poprzez kontrole parkingów zapobiegają włamaniom i kradzieżom pojazdów oraz zwracają uwagę na pozostawiony bez opieki sprzęt narciarski.

Aktywne działania patroli pieszych, a także zmotoryzowanych, współdziałanie z innymi służbami, objęcie nadzorem rejonów okolicznych punktów gastronomicznych, bazy noclegowej oraz punktów wypoczynkowych, gdzie narciarze bez nadzoru pozostawiali swój sprzęt sportowy zdecydowanie poprawiły poczucie bezpieczeństwa i przyczyniły się do ograniczenia przestępczość w tych miejscach.

KWP Wrocław / ik

Powrót na górę strony