Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seniorzy bądźcie czujni!

Data publikacji 07.02.2016

Lubińscy seniorzy wykazali się czujnością i roztropnością, nie dając się oszukać metodą na wnuczka i na policjanta. Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze od pięciu starszych osób. Na szczęście zamierzonego celu nie osiągnęli.

Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń policji, osoby starsze wciąż stają się ofiarami oszustów. Przestępcy, wykorzystując brak ostrożności i ufność ze strony osób starszych, często zabierają im dorobek całego życia. I tym razem usiłowali wyłudzić kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najpierw był telefon od kobiety, która podawała się za wnuczkę, prosząc o pożyczenie powyższej kwoty, a następnie połączenie było przerywane. Po jej telefonie dzwonił mężczyzna podając się za pracownika CBŚ. Mężczyzna informował swoich rozmówców o próbach oszustw i prosił o współpracę. 

Na szczęście żadna z osób starszych nie nabrała się na to perfidne oszustwo. Jak widać, dzięki licznym apelom i działaniom prewencyjnym Policji oraz lokalnych samorządów coraz częściej zachowana jest w takich sytuacjach czujność i natychmiastowa reakcja. Telefon na Policję i przekazanie informacji o próbie popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie oraz prowadza działania, aby zatrzymać sprawców. 

Pamiętajmy, że oszuści mają wiele pomysłów na wyłudzenie pieniędzy. Przestępcy by uwiarygodnić swój podstęp podają się również za administratorów, policjantów lub inne cieszące się zaufaniem społeczeństwa osoby, by osiągnąć swój cel. 

Policja ostrzega seniorów oraz apeluje do ich rodziny o wzmożoną czujność. 

SENIORZE PAMIĘTAJ:


• Nigdy nie wręczaj swoich pieniędzy obcej osobie 
• Nigdy nie dzwoń na numery wskazane przez rozmówcę telefonicznego 
• Zadzwoń do bliskich i zapytaj czy faktycznie potrzebują pomocy 
• O próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj Policję

KWP Wrocław / ik

Powrót na górę strony