Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Umawiał się z 13-latką

Data publikacji 08.02.2016

Policjanci zatrzymali 27-latka, który proponował seks poznanej w sieci 13-latce. Nie wiedział wówczas, że za nieletnią podszył się dorosły internauta, który powiadomił Policję. Mężczyzna wpadł podczas umówionego spotkania. Usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci zostali powiadomieni przez internautę o nietypowej sytuacji. Mężczyzna na pewnym czacie zalogował się jako 13-latka, szukająca nowych znajomości. Dość szybko pojawił się 27-latek, który rozpoczął korespondencję, podczas której przesłał swoje zdjęcia, zaczął zadawać intymne pytania, a ostatecznie złożył nieletniej propozycje seksualne. Autor prowokacji, występując cały czas jako dziewczynka, uzgodnił spotkanie na ustalona godzinę i miejsce. Znakiem rozpoznawczym miała być butelka, trzymana w ręku przez zainteresowanego seksem z 13-latką.

O wszystkim została zaalarmowana Policja. Funkcjonariusze urządzili zasadzkę, w którą wpadł 27-letni łodzianin. Znaleziono przy nim paczkę prezerwatyw, wspomniany już alkohol oraz kartkę z adresem umówionego spotkania. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania podejrzewanego policjanci zabezpieczyli do badań laptopy i inne nośniki danych.

Zatrzymany 27-latek na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty składania za pośrednictwem Internetu małoletniemu poniżej 15 roku życia propozycji obcowania płciowego, co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. W przeszłości nie był notowany za konflikty z prawem.

(KWP w Łodzi / ms)

Powrót na górę strony