Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawiali narkotyki w mieszkaniu

Data publikacji 08.02.2016

Za posiadanie sporej ilości narkotyków przed sądem odpowie mężczyzna i kobieta, którzy zostali zatrzymani przez lubińskich policjantów w jednym z mieszkań na terenie miasta. Funkcjonariusze znaleźli tam 24 donice z rosnącą w nich marihuaną i ilość suszu marihuany, z której można by uzyskać blisko 1750 porcji tego narkotyku.

Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali mężczyznę i kobietę, podejrzanych o posiadanie dużej ilości narkotyków. Jak się okazało, zatrzymani to 30-letni mieszkaniec Lubina i jego 34-letnia żona. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze przechwycili 24 donice z marihuaną oraz susz roślinny w ilości pozwalającej na uzyskanie 1750 porcji marihuany. Oboje trafili do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło 3 lutego br. Małżeństwo było kompletnie zaskoczone wizytą funkcjonariuszy w swoim mieszkaniu. Po sprawdzeniu pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych policjanci znaleźli środki odurzające, które ukryte były w jednym z pokoi. Poza narkotykami policjanci zabezpieczyli także sprzęt do prowadzenia uprawy.

Małżeństwo trafiło do policyjnego aresztu. Kobieta poza zarzutem uprawy i udzielania środków odurzających odpowie także za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu dla mężczyzny i  miesiąca aresztu dla kobiety.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy, w tym ustalają, skąd zatrzymana para miała narkotyki oraz czy zajmowała się również ich rozprowadzaniem.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP we Wrocławiu / ig

  • Zabezpieczone narkotyki #1
  • Zabezpieczone narkotyki #2
  • Zabezpieczone narkotyki #3
Powrót na górę strony