Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przywrócili czynności życiowe

Data publikacji 09.02.2016

Dzięki szybkiej reakcji oraz sprawnej akcji reanimacyjnej dzielnicowych z komendy w Sulęcinie udało się przywrócić funkcje życiowe 78–letniego mieszkańca gminy Torzym. Obecnie mężczyzna przebywa pod specjalistyczną opieką medyczną.

W niedziele (7 lutego br.) o godz. 11.40, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie został telefonicznie poinformowany o mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci, pełniący służbę na terenie gminy Torzym. Po przybyciu na teren jednej z posesji, dzielnicowi zastali leżącego na ziemi mężczyznę, a przy nim drugiego, który prowadził reanimację. Policjanci przejęli czynności ratunkowe, prowadząc masaż serca nieprzytomnego mężczyzny. Po krótkiej chwili poszkodowany odzyskał oddech oraz wyczuwalny puls.

Policjanci zabezpieczyli mężczyznę przed wychłodzeniem organizmu oraz ułożyli w pozycji bezpiecznej, a następnie monitorowali jego funkcje życiowe do przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego. 78-latek przebywa pod specjalistyczną opieką medyczną w szpitalu w Sulęcinie. Po raz kolejny dzięki błyskawicznej reakcji sulęcińskich policjantów mężczyźnie została udzielona niezbędna pierwsza pomoc, która doprowadziła do odzyskania czynności życiowych.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony