Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowana 38-latka

Data publikacji 09.02.2016

Dzięki zaangażowaniu i błyskawicznym działaniom policjantów Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz funkcjonariuszom z „trójki” udało się uratować kobietę, która chciała popełnić samobójstwo. Desperatka połknęła wcześniej 50 różnych tabletek i miała przygotowane 2 listy pożegnalne do swoich bliskich. Mundurowi znaleźli ją w jednym z hotelowych pokoi.

Wczoraj (08.02.2016 r.) telefonicznie, a następne osobiście 40-letni mężczyzna powiadomił białostockich policjantów, że jego była partnerka tydzień temu wyszła z mieszkania i od tamtej pory stracił z nią kontakt. Wczoraj jednak, o godzinie 3 nad ranem mężczyzna otrzymał od niej niepokojące wiadomości sms-owe, w których ta informowała go, że nie umie bez niego żyć i zażyła tabletki.

Z uwagi na to, że desperatka miała już za sobą próby samobójcze, a także choruje na depresję, mężczyzna postanowił o tym fakcie powiadomić Policję. Mundurowi natychmiast rozpoczęli czynności w tej sprawie.

Policjanci ustalili, że kobieta przebywa w jednym z białostockich hoteli. Chwilę później funkcjonariusze już wchodzili do jednego z hotelowych pokoi, gdzie znaleźli jeszcze przytomną kobietę. Jak ustalono, wcześniej zażyła ona dużą dawkę różnego rodzaju tabletek. Mundurowi znaleźli tez dwa listy pożegnalne, które napisała do bliskich. Z ich treści jednoznacznie wynikało, że zamierzała targnąć się na własne życie.

Wezwana na miejsce przez funkcjonariuszy karetka pogotowia zabrała 38-latkę do szpitala. Dzięki natychmiastowej akcji białostockich policjantów nie doszło do tragedii.

(KWP w Białymstoku / ak)

Powrót na górę strony