Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie kobiecie

Data publikacji 09.02.2016

Każda sekunda była bardzo ważna. Funkcjonariusze z powiatu lubińskiego ratowali życie 69-letniej kobiecie. Poszkodowana zasłabła na polu. Policjanci prowadząc reanimację przywrócili oddech, a następnie przewieźli do karetki, która ze względu na warunki drogowe miała problemy z dotarciem na miejsce prowadzonych działań ratowniczych. Wyziębiona kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie udzielono jej dalszej pomocy.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 69-letniej kobiety. Policjanci pełniący w tym czasie służbę patrolową udali się do jednej z miejscowości w gminie Ścinawa, gdzie według zgłoszenia zaginęła starsza kobieta.

Mąż zaginionej, niezwłocznie poinformował policjantów, że zostawił żonę przy polnej drodze, ponieważ zasłabła na polu, a on udał się do domu, aby wezwać pomoc, gdyż nie miał ze sobą telefonu. Gdy wrócił na miejsce, gdzie zostawił małżonkę, jej już nie było. Pomyślał, że żona poczuła się lepiej i wróciła do domu. Postanowił ponownie udać się do miejsca zamieszkania, niestety żony tam nie było. Przeszukał wszystkie możliwe drogi, którymi mogła poruszać się kobieta, lecz nie udało mu się jej odnaleźć. Wtedy postanowił zawiadomić Policję.

Funkcjonariusze obecni na miejscu rozpoczęli sprawdzanie terenu. Około 200 metrów od miejsca wskazanego przez męża zaginionej, udało się odnaleźć kobietę. Była nieprzytomna, bez funkcji życiowych. Rozpoczęto reanimację oraz wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe. Zanim dotarła karetka pogotowia, reanimowanej przez funkcjonariuszy kobiecie udało się przywrócić oddech. Niestety z powodu wyziębienia organizmu, 69-latka co chwilę traciła przytomność.

Dojeżdżająca na miejsce karetka pogotowia wraz z personelem medycznym ugrzęzła na drodze polnej, dlatego jeden z funkcjonariuszy radiowozem dowiózł na miejsce lekarza z sanitariuszem. Po przebadaniu kobiety, lekarz stwierdził, że musi ona zostać przetransportowana do szpitala, ponieważ znajduje się w stanie krytycznym.

Funkcjonariusze w asyście lekarza przewieźli nieprzytomną kobietę do karetki. W tym czasie udało się wyciągnąć pojazd pogotowia ratunkowego. Wyziębiona kobieta trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej dalszej pomocy.

(KWP we Wrocławiu / ak)

Powrót na górę strony