Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna wizyta w przedszkolu

Data publikacji 09.02.2016

Zabawa i dialogi dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicy, a także zachowania wobec obcych osób - w ten sposób o bezpieczeństwie z dziećmi rozmawiają wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. W czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, policjanci przekazują swoją wiedzę także najmłodszym.

Spotkania rozpoczynają się od rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na drodze, a także wskazówek, jak bezpiecznie bawić się z rówieśnikami. Prowadzący zajęcia policjanci omawiają zasady ruchu pieszych i pojazdów; dzieciaki dowiadują się również dlaczego jadąc samochodem zawsze muszą znajdować się w fotelikach lub siedzieć na specjalnych siedziskach.

W trakcie zajęć wykładowcy opowiadają również dzieciom, jak mają się zachować, gdy rodziców nie ma w domu, a ktoś puka do drzwi mieszkania. Dzieciaki, na podstawie opowiadanych historyjek, przekonują się też, że nie wolno zgadzać się na propozycje nieznajomych dorosłych, którzy mówią, że pokażą dziecku różne fajne rzeczy, pod warunkiem, że pójdą z nimi w określone miejsce.

Zdaniem nauczycieli, którzy obecni są w trakcie pogadanek, takie zajęcia są dzieciom bardzo potrzebne. Dla uczestników rozmowa z policjantem i zadawanie mu pytań jest dużą atrakcją. Po takich spotkaniach dzieci są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, ze to właśnie one wskazują dorosłym jak należy podchodzić do wybranych zagadnień związanych z bezpieczeństwem najmłodszych.

Dodatkową korzyścią takich spotkań jest również kształtowanie właściwego obrazu policjanta w oczach najmłodszych. Po takich wspólnych rozmowach i zabawach dziecko widząc na ulicy policjanta nie będzie wahało się aby podbiec do niego i poprosić o pomoc jeśli wystąpi taka potrzeba.

Nagranie audio O tematyce zajęć z dziećmi mówi nadkom. Damian Kwiatkowski - SP Słupsk

Pobierz plik O tematyce zajęć z dziećmi mówi nadkom. Damian Kwiatkowski - SP Słupsk (format mp3 - rozmiar 2.72 MB)

Powrót na górę strony