Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z patroli narciarskich edukują najmłodszych

Data publikacji 10.02.2016

Przed zbliżającymi się feriami, policjanci z bielskiego pododdziału prewencji, którzy na co dzień pełnią służbę na stokach i zarazem są instruktorami narciarstwa, spotykają się z przedszkolakami. Celem wizyt mundurowych, jest oczywiście nauka bezpiecznych postaw i zachowań podczas zimowego wypoczynku. Najmłodsi pod okiem stróżów prawa edukują się poprzez aktywną zabawę.

W trakcie spotkań sierż.szt. Wojciech Jakubiec wspólnie z sierż.szt. Arturem Nawaryńskim w ciekawy i przystępny sposób uczą najmłodszych, jak bezpiecznie spędzić ferie. Wszystko dzięki zabawie, która jest podstawową formą aktywności dzieci w tym wieku.

Policjanci ze „śnieżnego” patrolu edukują najmłodszych w zakresie bezpiecznych zachowań oraz reagowania w sytuacjach zagrożenia nie tylko na stoku, ale także w czasie pobytu na zimowisku. Na takich spotkaniach przedszkolaki pod okiem mundurowych oglądają wyposażenie radiowozu, przymierzają też policyjną czapkę i robią sobie pamiątkowe zdjęcia.

W czasie jednej z wizyt u najmłodszych, gdzie odbywał się bal karnawałowy, policjanci mieli okazję obdarować przedszkolaków prezentami i wybrać króla i królową balu.

Z pewnością tego rodzaju spotkania na długo zapadają w pamięci najmłodszych, a zdobyta w ten sposób wiedza przekłada się na ich bezpieczeństwo.

(KWP w Katowicach / ak)

Film Policjanci z patroli narciarskich edukują najmłodszych

Pobierz plik Policjanci z patroli narciarskich edukują najmłodszych (format mp4 - rozmiar 21.73 MB)

Powrót na górę strony